Sony vaio Batarya Pil

Ankara Sony vaio Batarya, Pil, Sony vaio orjinal batarya satışı fiyatı

Bizim için zamanınız ve bilgisayarınız çok önemlidir.

Sony vaio Laptop ve notebook grubunun bataryarı firmamızda bulunmaktadır, yeni ve eski tim modellerin bataryarını Sony servisimizi arayarak modeline göre fiyatları hakkında bilgi alabilir ve siparişini verebilirsiniz.

Sony vaio 1 serisi batarya
Sony vaio C serisi batarya
Sony vaio E serisi batarya
Sony vaio F serisi batarya
Sony vaio S serisi batarya
Sony vaio VPC serisi batarya
Sony vaio X serisi batarya
Sony vaio Y serisi batarya
Sony vaio Z serisi batarya

devamı

Sony vaio Batarya kullanımı

Sony vaio batarya hatası, tam dolmuyor, çabuk bitiyor, 5 dk. 10 dk bitiyor, şarj olmuyor

Ankara Vaio servisimize gelen müşterilerimiz bizlere sordukları sorun başında gelir daha uzun ömürlü Batarya kullanımı nasıl olmalı, servis olarak sizlere tavsiyemiz Sony vaio laptoplarınızı şarj adaptörüyle kullanırken bataryayı çıkarmamanız ve ayda üç, beş sefer bataryayı bitirene kadar kullanıp tekrar şarj etmeniz bataryayı hem uzun Ömürlü yapacak hemde daha performanslı kullanmanızı sağlayacaktır.

Bir çok müşterimiz ben sürekli şarj adaptörüyle kullanıyorum batarya bozulmasın diye de laptoptan çıkarıyorum diyor, Laptopa bağlı olamayan batarya kısa zamanda kendiniz bozmaktadır, bunun nedeni batarya içinde kullanılan pillerin yeni nesil olmaları voltajla beslenmeyen batarya belli bir süre sonra kendi kendi kurutmakta ve geri dönülmez bir hasara neden olmakta 2 yıl, 3 yıl kullana bileceğimiz batarya 2, 3 ayda bozulmaktadır.

Özetleyecek olursak kesinlikle bataryayı laptoptan çıkarmıyoruz ve ayda üç, beş sefer bitene kadar kullanıp tekrar şarj ediyoruz.

BATARYA ÇABUK BİTİYOR
Bu sorun ortalama 1 yıl ile 3 yıl arası kullanılmış bataryalarda görünün doğal bir süreçtir, Batarya içinde kullanılan pillerinde bir ömrü vardır, bu piller kullanıma göre 1 yılla 3 yıl arası çalışabilmekte ve bundan sonraki zamanlarda tam performansında çalışmamaktadırlar. maalesef yeni bir batarya alarak bu sorundan kurtulursunuz.

BATARYA TAM DOLMUYOR
Sony vaio standart bir bataryanın içinde 6 tane pil bulunmaktadır, bu pillerin biri veya bir kaçının bozulması durumunda bu sorunla karşılaşırız, batarya içinde sağlam olan piller şarj olurken bozuk olanlar şarj olamayarak % doluluğa ulaşamaz ve bu durumda laptop bataryada daha az çalışır.

SONY VAIO BATARYASIZ KULLANMA
Sony vaio notebookları bataryasız kullanmak Laptop veya notebookun çalışmasına engel değildir ve çalışımsında sorun olmaz, Ama Bataryalı bir laptop her zaman daha güvenilirdir, batarya olamayan bir laptopta voltajın kesilmesinde, elektrik gitmesi, adaptörün çıkması gibi durumda çalışan laptopun birden kapanması demektir birincisinde olmasada ikici, üçüncü, dördüncüde sizlere daha maliyetli bir masraf açması anlamına gelmektedir, Laptop için bir batarya istetme anlamına gelerek farkında olmadığımız bir çok sorunların önünü geçen önemli pil parçadır.

SONY VAİO BATARYA TAMİRİ MÜMKÜNMÜ
Batarya tamiri mümkün olsada servis olarak bu yöntemi tavsiye etmiyoruz, hem maliyet açısından hemde bataryanın yapısı itibariyle çünkü batarya kapağı vidalı değil preslidir yani fabrikasyon olarak kapaklar bir birlerine kaynaktır, bu bataryayı açmak için bataryanın kapaklarını kırmak gerekmekte ve daha sonrasında yapıştırıcıyla kapatılmaktadır. ne kadar dikkatli yapılarsa yapılsın görsel olarak çok bozulmakta ve bilgisayarda dikkat çekmektedir.