Ankara Sony Projeksiyon servisi

Ankara Sony Projeksiyon servisi, Özel Servis, Sony servisi Ankara
Sony vaio Teknik servis

Sony Projeksiyon arıza ve sorunları için 0312 473 76 16

Sony Projeksiyon Tamiri

Projeksiyonlar en iyi görüntüyü sağlayan araçlardır. Evlerde, okullarda, iş yerlerinde, yaygın bir şekilde kullanılır. Yaygın olan bu araçların bakımına da önem verilmelidir.

Sony Projeksiyon tamirini uzman ekiplere yaptırmanız daha iyi olacaktır. Kaliteli hizmet veren yerlere bakım ve onarımlarını yaptırmalısınız. Projeksiyon aletleri gelişen teknolojinin en ileri teknolojiye sahip araçlarıdır. Bunların bakımı ve tamiri de elektronik tamircilerine düşmektedir.

Projeksiyonların kullanımı 3 e ayrılır. Sunum sistemlerinde kullanılan projeksiyonlar, ev sinema sistemleri için kullanılanlar, eğitim için kullanılanlar olmak üzere 3’e ayrılır. Projeksiyon aletlerinin arıza nedenleri arasında, toz filtrelerinin tıkanması gelmektedir. Kolaylıkla temizlenemeyen toz filtreleri zamanla toz biriktirerek ışığın verimini etkiler. Her tıkanmada % 2 ışık verimi azaldığını düşünürsek buda zamanla ışığın % 44ünü kullanabileceğiniz demektir. Buda iyi bir durum değildir.

Sony Projeksiyon tamirini uzman kişilere yaptırırsanız daha iyi sonuç alacaksınızdır. Optik motorun içindeki tozlanma tamiri yapılırken kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve siyah renklerin çıkışları ölçülür. Oluşan görüntünün lümen değerine bakılır. Projeksiyon tamiri yapılırken projeksiyondan 55 vida, 13 PCB konektörü ve 13 alt montaj parçası sökülür. PCB kartlarının elinize teması sonucunda bozulma riski vardır. Eldivenlerle bu işlemleri yapmanız daha iyi olacaktır. Projeksiyon tamirlerinde dikkatli olmanızda fayda vardır. Cihaza zarar verebilme olasılığınız yüksektir. Projeksiyon aletini söktükten sonra geri monte ederken temizliğine özen göstermelisiniz. Parçaları monte ederken dikkatli olmalısınız. Orijinal gibi monte etmelisiniz. Temizliği yapılan cihazların ışık verme verimliliğinin arttığını göreceksiniz.

Projeksiyon tamirini uzman kişilere yaptırırsanız cihazınız zarara görmemiş olur ve bir daha aynı sorunla karşılaşmamış olursunuz. Kaliteli hizmet veren yerlere Sony projeksiyon aletinizi teslim etmelisiniz. Projeksiyon aletinizin markası ne olursa olsun güvenilir yerlere tamir ettirdiğiniz sürece hiçbir sorun yaşamış olursunuz.

Sony Projeksiyon Servisi

Sony Projeksiyon Tamiri